Analiza techniczna PKO BP

Cześć,
w ostatnim czasie banki przechodzą kolejny kryzys. Nie dość, że opinia TSUE nie była korzystna, to teraz słyszymy z zagranicy o upadających bankach. Dodatkowo KNF nie rekomenduje wypłat DY bankom (a przynajmniej do wydania rozstrzygnięcia TSUE). Na tej liście pojawił się również analizowany bank PKO BP.

Na przestrzeni lat (od 2006 r) kurs PKOBP jest w stałej konsolidacji z dwoma wybiciami w górę i w dół. Te drugie spowodowane były kryzysem LB oraz Covid-19. Ruchy te są rzędu 100% wzrostu oraz 50% spadków.

Wykres W1 (konsolidacja na przestrzeni lat):
anlık görüntü

Obecnie można zauważyć jesteśmy w środku kanału obierając kurs na południe w połowie stycznia br. Zostając jeszcze chwilę na wykresie tygodniowym, rozrysowałem ważne wsparcia tygodniowe, oraz zniesienie Fibonacciego. To co możemy zauważyć, to że obecny tydzień, który rozpoczął korektę do spadków odbił się od 38% zniesienia fibo, a tydzień rozpoczął od walki ze wsparciem na poziomie 25,95 zł.

Wykres W1 (zniesienie Fibonacciego & wsparcia / opory tygodniowe):
anlık görüntü

Dodatkowo kurs może chcieć przetestować dolną linię oporu, która tworzy nam trójkąt symetryczny
anlık görüntü

Przechodząc na wykres dzienny, same wskaźniki wyglądają, jakby chciały zrobić jeszcze korektę do spadków. RSX jest mocno wyprzedane, a RSI zawróciło z wyprzedania. Warto jednak uważać czy nie jest to pułapka na byki, ponieważ w dłuższym terminie kurs nadal wygląda bardziej niedźwiedzio.

Wykres D1 (wskaźniki RSI, RSX & MACD):
anlık görüntü

Na wykresie dziennym możemy również zauważyć, że powstała nam luka otwarciowa z 10 marca. Jest ona tuż pod oporem tygodniowym. Jeżeli uda się przebić nam na wykresie dziennym 28,09 zł to będzie realna szansa na próbę domknięcia jej. Tam też może rozegrać się walka i obranie nowego kierunku, jednak na obecną chwilę jest jeszcze za wcześnie by mówić o zmianie trendu na wzrostowy. Nadal kurs tworzy coraz niższe szczyty,

Wykres D1 (luka cenowa i wsparcia opory dzienne):
anlık görüntü

Scenariusz jaki zakładam to dojście w okolice dolnej krawędzi trójkąta (22,5-22,7 zł) przy czym na pewno jeszcze zobaczymy jakieś korekty do spadków.

Wykres D1 (poglądowy scenariusz):
anlık görüntü

WAŻNE WSPARCIA:
27,39 / 25,95 / 25,46

WAŻNE OPORY:
28,09 / 29,5 / 30,47

Analiza nie jest rekomendacją, tylko moją subiektywną opinią.

Feragatname